Kalite, Güven, Yenilik...
HAKKINDA

1978'den Bugüne Üreterek Büyüyoruz...

1978 yılında Mahmut Küçükdoğan tarafından kurulan Mahmut Giyim ile temelleri atılan Mahmut Grup, girişimci ve yenilikçi yaklaşımları ile Türk ticaret hayatında doğru adımları doğru zamanlarda atarak önce tekstil alanında ilerlemesine başlamış ve zamanın büyük üreticileri tarafından ürünlerinin satışı ve pazarlanması için tercih edilen bir ortak olmuştur.

90’lı yıllarda Mahmut Tekstil adı ile yoluna devam eden firma Türkiye’deki piyasanın şartlarını yakından gözlemleyerek, üretim alanına da adım atmaya karar vermiş ve markalaşma yolunda ilk adımları atarak Rodrigo Jeans markasını kurmuş , İsko denim kumaşının satışını yapan pazarlama şirketinin yanına aynı kaliteli kumaştan üretilen ürünleri satan büyük bir marka oluşturmayı başarmıştır.90’lı yılların sonunda bir darboğazdan geçen Türkiye, girişimcinin önünü tıkayan kararlara imza atmaya başlayınca, Mahmut Küçükdoğan yatırımcı ve girişimci gömleğini bir süreliğine çıkarıp Mahmut Tekstil için yeni bir yol haritası çizmiş ve sadece pazarlama alanında faaliyet gösteren iş alanlarında yer almaya karar vermiştir. Kumaş pazarlama işinin yanına Algida distribütörlüğü eklemiş ve bu konuda da Algida Genel Merkezi tarafından ödüllendirelen projelere imza atmıştır.

2002 yılında Chochili markasının çalışmaları küçük bir atölyeden başlamış ve grup içerisine büyümeye açık yepyeni bir marka katılmıştır. Üretim alanındaki tecrübelerini ve öngörüsünü başarılı bir şekilde bu markaya yansıtan Mahmut Küçükdoğan , Chochili’yi bugün Türkiye’deki binin üzerinde otel ve hastaneye hizmet veren bir üretim ve pazarlama firması haline getirmiştir.

2004 yılında perakende alanında dünyadaki gelişmelere paralel olarak bu alanda da yatırım yapılması inancı ile, teknoloji ve elektronik mağazacılığı alanında Tgar, grubun içerisine katılan diğer bir şirket olmuştur. Pazardaki gelişmelere uygun olarak adımlarını atan Tgar bugün Tgar Kurumsal olarak bu alandaki yoluna devam etmektedir.

2008 yılında yine yeni bir alana giriş yapan Mahmut Grup, uçakiçi ürün tedariği konusunda , üretimden pazarlamaya profesyonel bir hizmet verecek olan Apollo markasını grup bünyeside oluşturmuş ve Türk Hava Yolları’nın en önemli tedarikçisi olarak dünyadaki tüm havayollarına hizmet vermeyi amaçlayan bir firmanın sahibi olmuştur.

Mahmut Grup , Mahmut Küçükdoğan liderliğinde 1978’den bugüne bu yollardan geçerken, gelecek yıllara 5 ana firma ile devam etme kararı alarak, yatırımlarını bu firmalarda yoğunlaştırıcı bir yapı üzerine çalışmaya başlamıştır.

90’lı yıllarda Mahmut Tekstil adı ile yoluna devam eden firma Türkiye’deki piyasanın şartlarını yakından gözlemleyerek, üretim alanına da adım atmıştır. Rodrigo Jeans markasını kurmuş, İsko denim kumaşının satışını yapan pazarlama şirketinin yanına aynı kalitedeki kumaştan üretilen ürünleri satan büyük bir marka oluşturmayı başarmıştır.

Denim kumaş pazarlama alanında Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olan Mahmut Tekstil, bugün birer marka haline gelmiş Mavi Jean, Colins, gibi firmaların ilk günden günümüze ana tedarikçisi olmuştur.

Geçtiğimiz yıl yapılan anlaşma ile dünyaca ünlü İtalyan devi Montebello’nun ürettiği, Diesel, G-star, Levis gibi dünya markalarının kulladığı denim kumaşının, Türkiye pazarındaki tek temsilcisi olmuştur.MARKALARIMIZ